SAUB tarafından sunulan hizmetler

SAUB Başkent Üniversitesi Hastanesi çatısı altında hizmet veren bir araştırma ve uygulama birimidir. Birimimiz herhangi bir sağlık problemi yaşayan hastaların yanısıra, etkili stres yönetimi konusunda bilgi sahibi olmak isteyen herkese hizmet vermektedir. SAUB çok farklı alanlarda hizmet vermektedir. Bu hizmetlerle ilgili bilgilere aşağıda verilmiştir.

Stres Yönetimi Seminerleri
Stres Yönetimi Psikoeğitim Grupları


Stres Yönetimi Seminerleri

SAUB stres yönetimi hakkında bilgi vermek amacıyla Başkent Üniversitesi Ankara Hastanesinde düzenli olarak tarafından düzenlenen Stres Yönetimi Seminerleri düzenlemektedir. Dileyen herkesin ücretsiz olarak katılabileceği bu seminerlerde stresin ne olduğu, fizyolojik temelleri, stresle işlevsel ve işlevsel olmayan başa çıkma yolları, stres ve hastalıklar arasındaki ilişkiler hakkında bilgi verilmektedir. Yaklaşık 1,5 saat süren bu seminerlerde Stres Yönetimi Psikoeğitim Grupları hakkında bilgi de verilmektedir. Stres Yönetimi Seminerleri'nin düzenlendiği tarihlere ve yerler hakkında bilgi internet sayfamızda Etkinlik Takvimi başlığı altında duyurulmaktadır.

Katılımcılar: Herkese açıktır
Süre: 1,5 Saat
Katılımcı Sayısı: 
Katılım Koşulları: Ön kayıt gerekli değildir. Seminere doğrudan gelinebilir.
Ücreti: Bu seminerler ücretsiz olarak düzenlenmektedir.

Sayfa başına dönStres Yönetimi Psikoeğitim Programı

SAUB tarafından düzenlenen 8 haftalık Stres Yönetimi Psikoeğitim Grupları herkesin katılabileceği bir programdır. Bu grupların temel amacı stres yönetimi uygulamalarının etkileşimli bir ortamda öğretilmesidir. Stres Yönetimi Psikoeğitim Grupları, bireylerin stresle daha etkili başedebilmeleri için ihtiyaç duyabilecekleri düşünsel ve davranışsal teknikleri etkileşimli bir ortamda öğrenebilmelerini amaçlamaktadır. 8 haftalık bu programda katılımcılar 12-15 kşilik gruplarda stres yönetimi tekniklerini öğrenirler. Stres Yönetimi Psikoeğitim Gruplarında katılımcılar öğrendikleri teknikleri kendi yaşantılarına uygulama ve bu yaşantıları grup içinde paylaşarak geribildirim alma olanağına sahip olurlar. Program kapsamında, katılımcılar  gevşeme ve solunum egzersizleri gibi stresle başa çıkma konusunda etkili olduğu bilinen davranışsal yöntemleri de uygulamayı öğrenirler.

Sayfa başına dön

 

Fotoğraf Galerisi

pix pix pix pix pix pix

İletişim

Stres Yönetimi Araştırma ve Uygulama Merkezi'ne aşağıdaki telefonlardan ya da e-posta adresinden ulaşabilirsiniz.

Adres: Başkent Üniversitesi
                         Ankara Hastanesi
Telefon: +90 312 246 66 66-2031, 1646
Faks: +90 312 246 66 30
E-posta: saum@baskent.edu.tr